اخبار,گزارش آژانس درباره ایران


اخبار سیاست خارجی - شرمن:گزارش آژانس درباره ایران دلگرم‌کننده است

از یک طرف ما تلاش می کنیم که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند و به جامعه جهانی اطمینان دهد که همه ابعاد برنامه های هسته ای آن صلح آمیز است و از طرفی ایرانی ها به دنبال تامین حقوق خود در بحث استفاده از انرژی هسته ای هستند.

وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا و رییس هیات مذاکره کننده آمریکایی در مذاکرات گروه 1+5 با جمهوری اسلامی ایران گفت : گزارش های اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید می کند که ایران به تعهدات خود عمل کرده است که این خبر بسیار دلگرم کننده ای است.

به گزارش ایرنا، وندی شرمن در مصاحبه با موسسه آسپن در خصوص دستاوردهای مذاکرات هسته ای بین 1+5 با ایران اظهار کرد: مذاکرات بسیار پیچیده و دشوار است اما روند خوبی را طی می کنیم.

وی گفت: از یک طرف ما تلاش می کنیم که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند و به جامعه جهانی اطمینان دهد که همه ابعاد برنامه های هسته ای آن صلح آمیز است و از طرفی ایرانی ها به دنبال تامین حقوق خود در بحث استفاده از انرژی هسته ای هستند.

معاون وزیر خارجه آمریکا افزود: مسایل زیادی وجود دارد که در جریان مذاکرات باید به آنها پرداخته شود و به دقت جزئیات آن مورد بررسی قرار گیرد.

شرمن خاطر نشان کرد ما دو دور مذاکرات پربار، مهم و حرفه ای را پشت سرگذاشته ایم و هم اکنون به مراحل بسیار حساس و سخت رسیده ایم و ایرانی ها باید تصمیم های بسیار مهمی را اتخاذ کنند.

وی خاطر نشان کرد، کشورهای عضو 1+5 نهایت تلاش و اهتمام خود را به کار خواهند گرفت تا در این مدت زمان تعیین شده (20 جولای) توافق نهایی با تهران حاصل شود.

رییس هیات مذاکره کنندگان آمریکایی افزود:مذاکرات با مقام های ایرانی به صورت مستقیم و حرفه ای پیش می رود، مذاکرات با زبان انگلیسی و بسیار ساده و روان انجام می شود در صورت نیاز به هم ایمیل می زنیم و یا تلفنی گفت وگو می کنیم تا کارها را با هم هماهنگ کنیم.

وی در خاتمه این مصاحبه در خصوص از سر گیری روابط میان تهران و واشنگتن گفت : دو کشور بیش از سه دهه با هم ارتباط دیپلماتیک نداشتند و همچنان بر سرمسایلی مانند حزب الله و حقوق بشر اختلاف نظر دارند و طبیعی است برای رسیدن به این مرحله سخت هنوز به زمان نیاز داریم.

اخبار سیاست خارجی - ایرنارپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
سامانه جامع مشاغل شهرری
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ
سئو یعنی چی ؟
صنعت پرورش شتر مرغ
تورهای لحظه آخری ارزان قیمت اروپا آنتالیا روسیه و استانبول
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.