تاريخ : | | نویسنده : ixmusic

 

 

 

اين مسير با بازي آنها شروع شداما...

 

لاريجاني در واكنش به بي‌توجهي غرب به بيانيه تهران:

اين مسير با بازي آنها شروع شد اما توسط آنان خاتمه نمي‌يابد


پيشنهاد مبادله سوخت آمريكا توخالي بود/ هرچه آمريكا مقاصد دروني خود را روشن‌تر بيان كند، وحدت همه گروه‌ها در مبارزه با آنان قوي‌تر خواهد شد/كساني كه هم راستا با آمريكا ماجراجويي بپردازند نزد ملت بي‌آبروتر خواهد شد.

لاريجاني تاكيد كرد كه مردم ايران با حمايت از مواضع رهبري در 14 خرداد در پيروزي از سلوك امام (ره) در مقابل شگردهاي استكبار پايداري مي‌كنند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي در آغاز جلسه علني امروز طي نطقي اظهار داشت: آمريكا مدتها بود كه در بحث‌‌هاي علني و غيرعلني موضوع تبادل سوخت هسته‌اي ايران را پيگيري مي‌كرد و نهايتاَ اوباما طي نامه‌هاي جداگانه به رئيس‌جمهور برزيل و نخست وزير تركيه تقاضاي وساطت آنها را براي تحقق اين موضوع مطرح كرد.
لاريجاني با اشاره به جلسه غيرعلني مجلس با حضور جليلي دبير شوراي عالي امنيت ملي در هفته‌هاي گذشته، خاطرنشان كرد: بر اساس سخنان ايشان، آمريكا اين باور را القاء مي‌كرد كه اين بحث در چارچوب تعهد رفتار تعاملي سازمان مي‌يابد به نحوي كه مسير تقابلي كنار گذاشته شود هرچند كه اين يك ادعاي توخالي بود.
وي افزود: من در مذاكراتم با رئيس‌جمهور برزيل و در سفر به تركيه به نخست وزير تركيه عرض كردم كه هيچ اعتمادي به اين پينشهاد وجود ندارد و در منطق آمريكا نوعي فريبكاري نهفته است و دلايل آن را نيز براي آقايان توضيح دادم. اما آنها مصر بودند كه به آنها تركيه و برزيل اعتماد كنيم و به هر نحو آنان براساسنامه‌هاي اوباما بر سير پينشهادي خود تاكيد داشتند و سرنوشت كار همان شد كه در بيانيه تهران آمد.
رئيس فراكسيون اصولگرايان خاطرنشان كرد: جمهوري اسلامي به احترام دو كشور برزيل و تركيه نشان داد چنانچه طرف مقابل در آنچه مدعي است صادق باشد، در چارچوب بيانيه آمادگي حل و فصل موضوع را دارد.
لاريجاني ادامه داد: حال در تحليل اين واقعه جهان ملاحظه مي‌كند كه در فاصله كمتر از يك ماه از بيانيه تهران، امريكا با دستپاچگي به شوراي امنيت متوسل شد تا قطعانه‌اي موذيانه‌اي عليه ايران صادر شود.
رئيس مجلس با طرح اين سوال كه آيا اين كار به اندازه كافي رفتار فريبكارانه آمريكا را نشان نمي‌دهد؟، ادامه داد: مقام معظم رهبري انذار داده بودند كه در اين دست دراز شده، پس زمينه چدني را در لفافه مخلفين مي‌توان ديد.
وي ادامه داد:البته عده‌اي به ظاهر تحت تاثير حرفهاي آنها فريفته شدند. اكنون برزيل و تركيه و بسياري از كشورها دريافتند كه آنچه اوباما در نامه خود مدعي بود، صرفا نوعي بازيگري فرصت طلبانه بود. البته ايران دراين طريق مكر آنان را روشن كرد. در اين آزمون، ملت‌ها رفتار آمريكا را در خصوص دو پديده ملاجظه كردند كه آمريكا چگونه در كمك رساني به مردم مظلوم غزه و رفتار مسبوعانه رژيم صهيونيستي از حق وتو خود استفاده كرد اما خلاف همه وعده‌هاي دروغين خود در مورد موضوع هسته‌اي ايران از اهرم شوراي امنيت بهره جست و رفتاري تبهكارانه نسبت به مسلمانان از خود به ظهور رساند.
رئيس قوه مقننه معتقد است كه آمريكا مي‌داند اين آخر ماجرا نيست و اين مسير با بازي آنها شروع شد اما توسط آنان خاتمه نمي‌يابد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه در سالگرد انتخابات پرشور ايران كه با حضور 40 ميليون نفر ايراني برگزار شد، سخنان مضحك اوباما و مويه‌هاي وزير خارجه آمريكا نسبت به مسائل داخل ايران تماشايي‌تر است، يادآور شد: آنها گفته‌اند كه بي‌صبرانه در انتطار روزي هستند كه ايراني‌ها بتوانند آزادانه حرف بزنند و آن را چرخش تاريخ به سمت عدالت ناميدند.
نماينده مردم قم اضافه كرد: ملت ايران بر طريق اصحاب حكمت از اين سخنان نارس و مداخله جويانه راه خود را نشان دادند.
وي خطاب به دولتمردان آمريكايي افزود: مطمئن باشيد مردم سرافراز و انقلابي ايران محكم‌تر از گذشته در مقابل دسايس هسته‌اي و مكر شما در مسائل داخلي خواهند ايستاد و با حمايت از مواضع شفاف رهبر معظم در 14 خرداد در پيروي از سلوك حضرت امام (ره) الگوي جديدي از پايداري ملي در مقابل شگردهاي استكبار را به ظهور خواهند رساند.
اين نمايندده مجلس گفت: در اين سير هرچه آمريكا مقاصد دروني خود را روشن‌تر بيان كند، وحدت همه گروه‌ها در مبارزه با آنان قوي‌تر خواهد شد. كساني كه هم راستا با آمريكا ماجراجويي بپردازند نزد ملت بي‌آبروتر خواهد شد كه فتنه‌ها در پارس بر نمي‌خيزد.
پس از سخنان لاريجاني نمايندگان فرياد مرگ بر آمريكا سر دادند و رئيس مجلس و در پاسخ به ابراز احساسات نمايندگان گفت: اين هم گوشه‌اي از احساسات مردم ايران است كه نمايندگان در مقابل مكر استكبار نشان دادند و ما متشكريم...../تحلیل:ایلنارپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
لیپوماتیک
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
سامانه جامع مشاغل شهرری
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ
سئو یعنی چی ؟
صنعت پرورش شتر مرغ
تورهای لحظه آخری ارزان قیمت اروپا آنتالیا روسیه و استانبول
استفاده از میز و صندلی های استاندارد در تالار عروسی
بلیط های چارتری ارزان قیمت

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.